Робота на пенсії: скільки можна працювати і як будуть платити

Люди похилого віку мають право на роботу, згідно з Конституцією. Будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників, в тому числі і в залежності від віку, забороняється.

Про це йдеться в матеріалі finance.ua.

Робочий час

Для працівників похилого віку застосовується загальновстановлена тривалість робочого часу. На прохання працівників цієї категорії роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Залучення цієї категорії громадян до роботи в нічний час, а також до понаднормової роботи і до роботи у вихідні дні допускається тільки за їх згодою і за умови, якщо це не протипоказано їм за станом здоров’я.

Умови праці

Підприємства, установи та організації зобов’язані постійно поліпшувати умови праці та виробничого середовища громадян похилого віку. Робоче місце громадянина похилого віку має бути обладнано відповідними технічними та іншими засобами, що сприяють збереженню його здоров’я і працездатності.

Громадяни похилого віку, які зберегли працездатність і бажають працювати, у разі звернення до державної служби зайнятості, мають право на соціальні послуги щодо пошуку підходящої роботи, професійну переорієнтацію, інформаційні та консультаційні послуги з питань зайнятості населення та соціального страхування. Працівники похилого віку мають право на профілактичні заходи та допомогу по частковому безробіттю відповідно до закону.

Громадяни похилого віку, які не досягли пенсійного віку, в разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітні, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги по безробіттю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

EN RU UK