Правила поїздок між областями: МОЗ відповіло на 9 важливих питань

З 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень.

У Міністерстві охорони здоров’я відповіли на питання щодо нових змін.

Чи можуть ті, хто перехворів використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?

Коли COVID-сертифікат на підставі одужання стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.

Чи можна отримати паперову довідку про перенесену хворобу?

Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в “Дії”, коли він стане доступним.

Чи можна показати сертифікат в Дії?

Так, для поїздок між областями можна показати цифровий сертифікат в додатку “Дія”. Підходить як “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і “зелений” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).

Якщо я маю протипоказання до щеплення, чи можу я показувати таку довідку для міжрегіональних поїздок?

Наразі не існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації проти COVID-19. Осіб, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні менше 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини.

Де можна взяти довідку про отримання першої дози вакцини?

Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який проводив щеплення. Йдеться про форму 063-О. Її також можна використати для поїздок міжрегіональним транспортом.

Чи можна під час поїздок між регіонами використати COVID-сертифікат, згереноварований на порталі Дія?

Так, можна. Для поїздок між регіонами підійде згенерований на порталі Дія COVID-сертифікат, який можна роздрукувати або ж показати з телефону.

Чи потрібен під час поїздок на власному транспорті між регіонами документ про щеплення або негативний тест на COVID-19?

Нові правила перевезень не стосуються легкового транспорту, якщо там перебуває не більше 5 осіб (без врахування дітей). Проте, у випадку, якщо пасажири є членами однієї сім’ї, то дозволяється більша кількість пасажирів. Тобто, якщо під час поїздок між регіонами легковою автівкою у ній перебуває більше 5 повнолітніх осіб, які не є членами однієї сім’ї, то вони повинні мати документ про щеплення або отримання негативного тесту на COVID-19.

Що робити пасажиру, який перехворів на COVID-19, та немає смартфону, щоб завантажити додаток Дія?

Можна скористатись документом про щеплення. Або ж отримати у сімейного лікаря свідоцтво, якщо людина пройшла повний курс вакцинації. Окрім того, для поїздок можна здати ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19, який буде чинним 72 години.

Якщо під час поїздки між регіонами автобусом виявиться, що пасажир не має документу про щеплення або негативного тесту, яка відповідальність йому загрожує?

Відповідальність за відсутність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажира. Контроль за наявністю таких документів вибірково можуть здійснювати правоохоронці. Якщо під час перевірки таких документів виявиться, що пасажир не має потрібних документів, то йому може загрожувати штраф від 17 000 до 34 000 грн відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”.

EN RU UK