Пенсія за вислугу років в Україні: хто та які доплати має отримувати

Надбавку до пенсії за вислугу років в Україні можуть отримувати бухгалтера, державні службовці, медичні, педагогічні та інші працівники бюджетної сфери.

Про те, як і кому нараховується надбавка за вислугу 2021 року, повідомив портал «Бюджетник».

Цього року покладено такі надбавки до пенсії:

Як розраховують надбавку

Надбавку розраховують на підставі даних наказу, який готує кадрова служба та підписує керівник установи. Відсоткова надбавка за вислугу років застосовується до окладу працівника та обчислюється за такою формулою: оклад × % надбавки за вислугу років = сума надбавки.

Чи можна отримувати пенсію за вислугу років та одночасно працювати

У Пенсійному фонді уточнили, що пенсії за вислугу років призначаються після виходу з роботи, яка дає право на цю пенсію.

«Тому, якщо людині призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 55 зазначеного Закону і надалі вона працевлаштувалась — чи то за основним місцем роботи, чи то за сумісництвом, на посаду, яка дає право на пенсію за вислугу років, вона не матиме право на продовження виплати пенсії за вислугу років» , — уточнили у ПФ.

Також додали, що пенсіонер повинен повідомляти Пенсійний фонд про всі обставини, які можуть вплинути на зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати.

EN RU UK