Обама пообіцяв подальшу підтримку Україні

Президент США Барак Обама у своєму посланні до Конгресу про стан справ у країні пообіцяв подальшу підтримку Вашингтона Україні в конфлікті з Росією. «Ми й надалі дотримуємося принципу, що великі країни не мають права залякувати малі», — сказав він, виступаючи перед обома палатами американського парламенту ввечері у вівторок, 20 січня.

За словами Обами, Сполучені Штати будуть протистояти агресії з боку Росії, сприяти демократичним процесам в Україні та підтримувати своїх союзників по НАТО, повідомляє інформагенція AFP.

«Ізольована» Росія

За словами Обами, багато хто минулого року стверлджували, що агресія Путіна в українському конфлікті була «майстерною демонстрацією стратегії та сили». Однак президент США переконаний, що санкції були справильною стратегією Заходу. «Сьогодні Америка разом зі своїми союзниками займає сильну та згуртовану позицію, тоді як Росія ізольована, а її економіка — зруйнована», — наголосив він.

Окрім продовження зовнішньополітичного курсу Вашингтона в українській кризі, Обама наголосив також на намірі США й надалі боротися з екстремістським угрупованням «Ісламська держава» на території Іраку та Сирії. Він підкреслив успіхи операцій з протидії джихадистам, проте зазначив, що подальша боротьба «потребуватиме часу». «Але ми досягнемо успіху», — переконаний президент США.

Кооперація з опозицією

Президент США попросив Конгрес надати йому мандат на проведення перемовин з Євросоюзом щодо угоди про зону вільної торгівлі (TTIP). Те ж саме стосується і угоди про зону вільної торгівлі між США та країнами Тихоокеанського регіону (TPP). Сенаторка Джоні Ернст від Республіканської партії, що на даний момент має більшість в обох паланах американського парламенту, в своїй альтернативній промові перед Конгресом у вівторок пообіцяла Обамі підтримку своєї політичної сили у якомога швидшій підготовці та підписанні обох торговельних угод.

По матеріалам www.dw.de