Чого чекати українцям в жовтні: осінній призов, вибори, фари за містом

Найважливіші події жовтня: в Україні відбудуться місцеві вибори, почнеться осінній призов, годинники буде переведено на зимовий час, із обороту виведуть 25-копійчані монети, почнутся осінні канікули у школярів, а водії вмикатимуть світло фар за містом. До того ж, жовтень багатий на святкові дати і подарує українцям додатковий вихідний день.

Другий осінній місяць принесе українцям не тільки прохолодну погоду. З 1 жовтня в Україні починається осінній призов, який буде тривати до 31 грудня. Призову підлягають хлопці віком 18-27 років, які не мають підстав для відстрочки (стан здоров’я, навчання на денній формі тощо).

НБУ з 1 жовтня виводить з обігу дякі монети та банкноти. А саме, перестають бути засобом платежу монети номіналом 25 копійок та банкноти, введені в обіг до 2003 року.

На 25 жовтня заплановано місцеві вибори, де українці обиратимуть  депутатів міських, районних, обласних рад, мерів міст, голів сільських і селищних рад. Ця подія вплине також і на початок осінніх канікул школярів – за рекомендацією МОН України канікули повинні розпочатися 22 жовтня і закінчитися 30 жовтня. Крім того, у ніч з 24 на 25 жовтня Україна переходить на зимовий час, тому стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад.

У середу, 14 жовтня, святкуватимемо День захисника України, який є державним святом і офіційно вважається неробочим з 2015 року.

А водіїв України з 1 жовтня до 1 травня чекатиме обов’язкове вмиканя світла фар або денних ходових вогнів за межами населених пунктів незалежно від часу доби.