Гроші доведеться повернути: понад півтора мільйона українців підозрюють у незаконному отриманні субсидій

Мінфін підозрює українців у масових незаконних отримання соцвиплат. Якщо факти підтвердяться, то всі незаконно отримані субсидії та інші соцвиплати доведеться повернути. Про це розповів глава Мінфіну Сергій Марченко.Зараз відбувається верифікація виплат, і вже виявили багато випадків невідповідності інформації, наявної про одержувачів субсидій, пенсій та інших соцвиплат, у різних базах даних. За 2020 рік Мінфін провів верифікацію по виплатах на загальну суму 455 мільярдів гривень. При цьому по 1,6 мільярда виплачених грошей у чиновників виникли сумніви.

Загалом, під підозру потрапили близько 2,5 мільйона випадків отримання різних соцвиплат. За всіма ними дали доручення місцевим органам влади провести перевірку.

«За результатами цих перевірок повинні бути прийняті справедливі і обґрунтовані рішення щодо подальших виплат реципієнтам», — говорить Марченко.

За словами глави Мінфіну, 70% цих випадків стосуються виплати субсидій: органам соцзахисту доведеться перевірити понад 1,7 мільйона субсідіантов. Під підозру також потрапили 506 тисяч пільговиків, 170 тисяч одержувачів соцдопомоги, 4,8 тисячі громадян, які отримали страхові виплати, 4,4 тисячі — людей, що отримали допомогу по безробіттю. Більш пильно держава також придивиться і до 46 тисяч одержувачів пенсій.

«Допускаю, що в деяких випадках після додаткових перевірок органи, які нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету», — попередив глава Мінфіну.

EN RU UK