Чому українцям відмовляють у субсидії: названо найпоширеніші причини

Субсидію на комунальні послуги у 2021 році отримати стало набагато складніше. І часто споживачам відмовляють у знижці на оплату комунальних рахунків.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко назвав найпоширеніші причини, через які українцям відмовляють у наданні субсидії.

Як зазначив Музиченко, в першу чергу субсидію на загальних підставах не призначають тим, у кого є заборгованість з оплати комунальних послуг понад три місяці.

Однак в такій ситуації є рішення — можна опротестувати заборгованість в суді або звернутися з проханням реструктуризувати борги. Після оформлення документів можна знову подати на призначення субсидій.

Частою причиною відмови призначення субсидії є наявність депозитів, володіння кількома об’єктами нерухомості, особливо в містах.

«У багатьох випадках є розуміння того, що багато працездатних членів сім’ї, які ніде не працюють систематично роками та не перебувають на обліку в центрі зайнятості», — підкреслив заступник міністра.

Крім того, Музиченко розповів, що понад 200 тисяч домоволодінь не пройшли перевірку після звернення за субсидіями.

«Але це не означає, що всі вони втратили право на субсидію – ситуація може змінитися. Наприклад, у людини був депозит, а тепер ні. І так далі», — пояснив заступник міністра.

Чому українцям відмовляють у субсидії

Хто не зможе отримати субсидію

  • Ті, у кого є депозит у банку на суму понад 100 тисяч гривень
  • У кого є заборгованість по сплаті аліментів
  • У кого є заборгованість з оплати комунальних послуг понад 20 неоподатковуваних мінімумів або ті, хто понад 3 місяці не оплачує рахунки
  • Ті, у кого є автомобіль, якому менш як 5 років
  • Ті, у кого є житлоплощу понад норму (Квартира понад 130 кв. м або будинок понад 230 кв. м)
  • Ті, хто купив автомобіль або квартиру за останні 12 місяців
EN RU UK