Чим загрожує Україні наплив фейкових ковід-сертифікатів: названо серйозні наслідки

Виявивши безліч «вакцинованих» без антитіл, медики не зможуть адекватно оцінити епідеміологічну ситуацію в країні. Через велику кількість підробок Європа може закрити кордони для українців.

Про наслідки напливу підроблених ковід-сертифікатів пише «Апостроф».

Вести статистику фальшивок неможливо. Але, якщо послугу пропонують, значить покупці є.

«І це в майбутньому призведе до того, що ми не розумітимемо яка у нас ситуація, тому що не знаємо, хто у нас реально вакцинований, а хто ні», — поскаржилася епідеміолог Катерина Сояк.

«Підроблені сертифікати — це жах будь-якого епідеміолога та імунолога, адже спотворюється статистика, — додав лікар-імунолог Борис Донський. — Практично не буває випадків, коли людина хворіла або має повний курс вакцинації та не має антитіл. Ми шукали ці випадки, аналізували, досліджували. Я виявив три випадки з 5 тисяч, де антитіл дуже мало або немає взагалі. А тепер таких пацієнтів буде купа, які за документами мають повний курс вакцинації, але у них немає антитіл, вони хворіють і потрапляють до лікарень. Уявляєте, як це відіб’ється на загальній довірі до вакцинації, коли в лікарнях і реанімаціях будуть люди з повним курсом вакцинації. Але оскільки сертифікат вакцинації — це документ, то навіть особисті слова пацієнта, що насправді він не щеплювався, вже не матимуть сенсу».

Але найгірше в такій ситуації те, що постраждати можуть українці, які законно отримали сертифікати.

«Коли наші цивілізовані сусіди почнуть виявляти такі випадки підробок і зрозуміють, що наші ковідні сертифікати видаються за гроші, вони просто перестануть довіряти взагалі всім документам з України та перекриють нам кордон. З їхнього боку це буде логічно», — зазначив Донський.

EN RU UK