​Накопичувальну пенсію можна витратити до виходу на заслужений відпочинок: у якому разі

У Міністерстві соціальної політики розповіли про важливі нюанси накопичувальної пенсійної програми. Для літніх українців така пенсія стане додатковим джерелом доходу, а в певних випадках — суму можна буде використати достроково.

Такі деталі уточнила ЗМІ очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

За її словами, накопичені на пенсійному рахунку кошти можна буде використати до настання пенсійного віку. Зробити це можна у зв’язку зі станом здоров’я громадянина — для витрат на лікування.

«У випадку критичного стану здоров’я їх можна використати на лікування до настання пенсійного віку«, — зазначила міністр.

Також вона зауважила, що тільки-но такі внески потраплятимуть на індивідуальні пенсійні рахунки громадян у недержавних пенсійних фондах — вони одразу ставатимуть їхньою власністю. Дану суму ніхто не матиме права забрати: ані роботодавець, ані держава, ані засновники Пенсійного фонду чи будь-хто інший.

На пенсійні накопичення не поширюватимуться жодні стягнення чи конфіскація.

Окрім того, якщо у людини в літньому віці доходів вистачатиме і вона не матиме потреби використовувати пенсійні накопичення, то кошти можна буде передати у спадок, додала Лазебна.

Поділіться
EN RU UK