В Росії закінчилися гроші, ліквідовано важливе відомство

Російський Резервний фонд був повністю витрачений в грудні 2017 року і буде ліквідований 1 лютого

У грудні 2017 р залишки коштів Резервного фонду в іноземній валюті на рахунках в Банку Росії (7,62 млрд дол. США, 6,71 млрд євро і 1,10 млрд фунтів стерлінгів) в повному обсязі використані на покриття дефіциту федерального бюджету.

Резервний фонд був створений в 2008 році. Його формували за рахунок нафтогазових доходів. Розмір відрахувань до фонду щорічно встановлював уряд. Решта нафтогазових прибутків (при наявності таких) перераховувалися до Фонду національного добробуту.

Максимальний розмір (в доларах США) у Резервного фонду був у вересні 2008 року, коли на рахунках знаходилися 142,6 мільярда доларів.

Передбачалося, що Резервний фонд буде повністю витрачений на початку 2017 року. Однак при середньорічній ціні нафти в 50 доларів за барель фонд вдалося зберегти до кінця року.

Після вичерпання Резервного фонду дефіцит бюджету планується покривати за рахунок Фонду національного добробуту, де станом на 1 січня 2018 року перебувало 3,75 трильйона рублів.

За три роки санкцій, за оцінками самих же російських фінансистів, економіка РФ втратила від $ 250 до $ 270 млрд, заявив в інтерв’ю Politeka економіст Андрій Новак. За його словами в цю суму входить і виведення капіталу, і спалювання Національного резервного фонду, який пішов на підтримку національних російських банків і курсу рубля.

Все последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA