У відповідь на погрози Франції Британія направила до острова в Ла-Манші патрульні кораблі

Два патрульних корабля ВМС Великобританії будуть спрямовані до острова Джерсі в протоці Ла-Манш після того, як Франція пригрозила залишити цей острів без електроенергії.

Незважаючи на те що Джерсі є коронною територією Великобританії, енергопостачання острова здійснюється з підводного кабелю, прокладеному з Франції.

Причиною конфлікту між Лондоном і Парижем стало рішення уряду Джерсі посилити режим рибальства для французьких рибалок. Зокрема, влада острова, посилаючись на угоду з ЄС по “брекзіту”, зажадали від французів підтвердження, що їх суду мають ліцензію на здійснення рибного промислу у Нормандських островів.

У Парижі, обурившись, заявили, що не виконуватимуть ці правила, оскільки вони не пройшли стадію попереднього узгодження в ЄС.

У відповідь міністр з морських справ Франції Анник Жирарден попередила Джерсі про “відповідні заходи”, включаючи відключення острова від електроенергії.

У Лондоні охарактеризували дії Парижа як “неправомірні”.

За наказом прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона в район острова направлено два патрульних кораблі для “спостереження за ситуацією”. Разом з тим, як підкреслив Джонсон в бесіді з головним міністром Джерсі Джоном Ле Фондрена, необхідно зробити все, щоб конфлікт був врегульований дипломатичним шляхом.

Джерело: 9tv.co.il