У Франції протестувальники спалили будинок відділення митниці

Учасники акцій протестів фермерів у Франції підпалили відділення митниці у комуні Ним на півдні країни.

Про це повідомив у соцмережі X префект департаменту Гар Жером Боне.

“Сьогодні ввечері з 19:15 (26 січня о 22:15 за бакинським часом – ред.) на митному пункті в Німі почалася пожежа, причиною якої, ймовірно, стало проникнення людей на сільськогосподарській техніці”, – написав він.

Боне уточнив, що будівля горіла більше години, і пожежники не могли впоратися з вогнем. Він “рішуче засудив” заподіяні руйнування і повідомив, що розпочато процедуру встановлення особи винуватців.

Глава Національної федерації профспілок фермерів (FNSEA) Арно Руссо заявив в ефірі телеканалу TF1, що фермери по всій Франції продовжать маніфестації з вимогою кращих умов праці та підвищення доходів, незважаючи на оголошені прем’єр-міністром країни Габріелем Атталем пропозиції уряду.

Він закликав прихильників “не застосовувати насильство та уникати крайнощів”, запевнивши, що фермери хочуть якнайшвидше повернутися до роботи, але “не можуть піти без конкретних відповідей” на свої питання.

Масові демонстрації фермерів відбуваються у Франції на тлі невдоволення працівників галузі падінням доходів через інфляцію, вони виступають за спрощення бюрократичних процедур, пов’язаних із вимогами ЄС, та за менш жорстке регулювання сільського господарства.

На знак протесту фермери за допомогою тракторів блокують автодороги та проводять маніфестації перед будинками державних органів. За даними Національної федерації профспілок фермерів (FNSEA), станом на вечір п’ятниці у протестах брали участь 72 тис. фермерів, які виїхали на дороги 85 із 96 департаментів на 41 тис. тракторів.