У Австрії розпочався масовий протест

Близько 10 тисяч людей вийшли на демонстрацію лівих сил проти правого екстремізму біля австрійського парламенту в центрі Відня.

Багато мітингувальників тримають прапори Євросоюзу, політичних сил лівого спрямування, Палестини та курдських організацій.

Мітинг організували кілька лівих громадських об’єднань. Вони заявили його як продовження німецьких демонстрацій проти ультраправих, і планували охопити будівлю національного парламенту живим кільцем з демонстрантів, проте більшість мітингувальників зібралася на бульварі біля головного входу до парламенту, у зв’язку з чим оточити його не вдалося. Популярним гаслом стало “все разом проти фашизму”.

Деякі учасники протесту тримають плакати із образами на адресу найпопулярнішої політичної сили країни – правоконсервативної Австрійської партії свободи (АПС) та її голови Герберта Кікля, якого ліві партії називають “радикалом”. Акцію підтримали правляча партія “Зелених” та опозиційні соціал-демократи, які посідають друге місце у опитуваннях популярності після АПС.

Минулими вихідними по всій Німеччині пройшли численні акції проти правого екстремізму та партії “Альтернатива для Німеччини” (АдГ). У них взяли участь близько 1 млн. осіб. Приводом для маніфестацій став нещодавній витік у ЗМІ інформації про таємну зустріч правих екстремістів, на якій вони обговорювали плани депортації 2 млн людей з Німеччини.

За даними порталу Correctiv, зустріч за участю двох десятків людей відбулася у листопаді минулого року неподалік Потсдама. На ній були присутні кілька членів АдГ. Також там були, за версією порталу, представники неонацистських та вкрай консервативних груп, зокрема екс-лідер австрійського руху ідентаристів Мартін Зельнер.

Джерело