США призупинили постачання боєприпасів Ізраїлю

Американська адміністрація призупинила постачання боєприпасів до Ізраїлю вперше з 7 жовтня 2023 року.

Про це повідомив портал Axios із посиланням на двох ізраїльських чиновників.

За їхніми словами, цей крок викликав серйозне занепокоєння ізраїльської влади, яка почала з’ясовувати причини затримки поставок снарядів.

Співрозмовники видання зазначили, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Ізраїлю провів “жорстку розмову” з прем’єр-міністром єврейської держави Біньяміном Нетаньяху з приводу проведення військової операції в Рафаху на півдні сектора Газа.

Раніше багато світових лідерів та міжнародних організацій неодноразово закликали владу Ізраїлю відмовитися від введення військ у Рафах. Серед противників цього плану і США – у Вашингтоні вважають, що план Ізраїлю ввести сухопутні сили в місто є помилкою, яка нашкодить цивільному населенню, що перебуває в ньому, і послабить безпеку єврейської держави.

Тим часом влада Ізраїлю на чолі з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху раніше неодноразово заявляла, що не відмовляться від уже затверджених планів проведення операції в Рафаху, оскільки, за їхньою версією, введення військ у це місто є запорукою “повної перемоги” над озброєними загонами ХАМАС. У свою чергу представники праворадикального крила правлячої коаліції – міністр фінансів Бецалель Смотрич (ультраправа партія “Релігійний сіонізм”) та міністр нацбезпеки Ітамар Бен-Гвір (ультраправа партія “Єврейська сила”) – погрожували у разі відмови від операції в Рафасі вийти з уряду могло б призвести до розпаду коаліції та призначення нових виборів.

Джерело