Росія доїдає останні запаси: як Кремль програє війну на виснаження

Імовірно, дефіцит російського бюджету може становити цього року замість 2 відсотків ВВП утричі більшу величину – мінімум 6-7 відсотків. Це з драматичним падінням нафтогазових доходів бюджету і, звісно, дедалі більше зростаючими витратами ведення військових дій.

2023, мабуть, ще можна буде протягнути на останніх запасах, вичистивши до дна залишки ФНБ. Що буде далі – питання, яке цілком напрошується, пише Ель Мюрид.

Це в чистому вигляді те, як має виглядати війна на виснаження. На першому етапі такої війни повністю йдуть усі наявні запаси. Ми вже бачимо, що військові запаси практично добігли кінця, особливо це стосується високотехнологічних озброєнь.

Так звані удари відплати повністю вичерпали складські запаси ракетного озброєння. Мало того, в хід ідуть вже недоторканні запаси – не раз були повідомлення про застосовані ракети з імітатором ядерного заряду – це ракети, призначені для ядерних ударів, у яких ядерна боєголовка замінена для утримання балансу неядерним блоком, що відповідає за вагою. Це говорить про повне виснаження запасів. Простіше кажучи – скільки заводи можуть дати, стільки й стріляємо.

Тепер та сама історія і з фінансовими резервами. Сьогодні доїдаються останні запаси та «подушки», накопичені раніше. Після цього доведеться або латати дірки, або знижувати всі витрати, включаючи військові, до касового розриву.