Поліція Франції розшукує подругу вбитого терориста

скачанные файлы (1)У Франції розшукують Хаят Бумедьєнн – 26 річну подругу вбитого Амеді Кулібалі. Ці фото оприлюднило видання Le Monde. Офіційний Париж попереджає: вона озброєна і небезпечна. Надходять суперечливі дані про те, що минулого тижня вона поїхала до Туреччини, а звідти попрямувала до Сирії саме коли сталися атаки.

В п‘ятницю поліція назвала її підозрюваною в співучасті в нападі на кошерний супермаркет в Парижі 9 січня.

За деякими даними, вона могла втекти із захопленого приміщення разом з 15-ма звільненими заручниками. Цю інформацію не підтверджено.

Амеді Кулібалі було вбито під час штурму поліції. 4 заручники загинули перед тим.

В інтернеті з‘явився запис, на якому лідер єменської Аль-Каїди погрожує Франції, “якщо там не припинять агресію проти мусульман”. Він сказав: “Дехто у Франції не поважав пророків, тому група вірних солдатів їх провчила і показала межу свободи слова”.

В неділю у Франції заплановано масштабні “Марші єдності”. Уряд зібрався на засідання, аби у тому числі, обговорити заходи безпеки під час цих демонстрацій.

Міністр внутрішніх справ країни Бернар Казньов за підсумками засідання заявив, що небезпека і загроза нападів лишається, тому найвищий рівень терористичної загрози зберігається. Його не буде змінено протягом кількох тижнів. План Віжіпірат лишається в силі.

Поліція отримала інформацію про зв‘язок Амеді Кулібалі та братів Шерифа та Саїда Куаші, яких було вбито під час іншого штурму в містечку на Північ від Парижа.

Дві операції відбувалися одночасно, так само, як і штурм двох будівель.

Поліція протягом кількох років знала про прихильність Шерифа та Саїда Куаші до ісламського екстремізму.

Французький уряд підтвердив, що вони були у списку осіб, за якими стежили спецслужби.

По матеріалам ua.euronews.com