Не минуло й року: в Болгарії затримали російського шпигуна

Російська шпигунська мережа знову дала про себе знати. Як не дивно, це знову сталося в Болгарії. На цей раз був затриманий чоловік, працівник збройового складу з російським громадянством.

Тільки починаючи з 2019 року, Софія вислала дев’ять російських дипломатів, а також заарештувала щонайменше шістьох громадян Болгарії за звинуваченням у співпраці з російськими спецслужбами. Інтерес Кремля до Болгарії високий. Ця країна є членом ЄС і як і раніше має великий відсоток населення, лояльно ставиться до Росії. Болгарія стала ідеальним місцем, щоб впроваджувати своїх шпигунів для диверсій і подальшої дестабілізації Європи.

Тому з незавидною регулярністю відбуваються викриття таємних агентів Кремля, які шпигують за Міністерством оборони, здійснюють промислове шпигунство, диверсії на військових складах або впроваджуються в довіру до політиків, щоб діставати інформацію, що відноситься до НАТО і ЄС.

На цей раз справа відноситься до промислового шпигунства. Росіянин у віці 60 років, працював на збройовому заводі «Арсенал». Він здійснював крадіжки матеріалів, документів і готової продукції. Так як справа відноситься до державної таємниці, ім’я заарештованого не назвали. Проте правоохоронці Болгарії оголосили, що він, швидше за все, був завербований російською спецслужбою ГРУ.

Підозра по відношенню до громадянина РФ виникли після того, як він не повернувся з неоплачуваної відпустки. У той же час на складі виявили пропажу виробів і відповідну сертифікацію до них. 5 жовтня його і ще двох підозрюваних громадян Литви затримали на кордоні з Грецією, при спробі покинути країну. Як довго затриманий росіянин працював в «Арсеналі» не повідомлялося, проте відомо, що він займав високу посаду.

Варто також відзначити, що в 2020 році, на заводі стався вибух. Передбачається, що його винуватцями були ті ж громадяни РФ, які організували теракт в Чеському селі Врбетіце. Не виключено, що російський шпигун, недавно затриманий, міг бути співучасником події. Ця версія також повинна бути перевірена.

Росія не припиняє витрачати свої ресурси і жертвувати кадрами для деструктивної роботи в Європі, замість того, щоб налагодити взаємовигідні відносини. Виявлення чергової шпигунської осередку говорить про непрофесіоналізм сучасних агентів, в порівнянні з їх попередниками з КДБ. Болгарам слід звернути на це увагу і порівняти інші сфери Росії і СРСР, тоді стане зрозуміло, що сучасний Кремль не виправдає ностальгію по «ті часи», а значить слід припинити співпрацювати з росіянами в сфері шпигунства.
Больше информации на портале Матрица Свободы: https://myc.news/ua/specproekty/ne_proshlo_i_goda_v_bolgarii_zaderzhali_rossijskogo_shpiona

EN RU UK