Лукашенко перевів свої війська у бойову готовність

Білорусь розпочала раптову перевірку військових частин до виконання завдань за призначенням. Для цього будуть задіяні полігони та ділянки місцевості біля кордонів України та Польщі.

До перевірки також залучать підрозділи оперативних командувань, сил спеціальних операцій, ракетних військ та артилерії, ВПС та військ ППО. Засновник ініціативи колишніх білоруських правоохоронців BYPOL Олександр Азаров сказав, з чим це може бути пов’язано.

У четвер, 20 червня, білоруський прикордонний комітет повідомив, що нібито на Житомирщині відбувається нарощування військової техніки та особового складу. ЗМІ Білорусі пов’язують таку раптову перевірку якраз із вчорашньою заявою.

Насправді таке рішення може бути пов’язане зі США, які дозволили Україні завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії.

Ще кілька тижнів тому, коли лише про це заговорили, у Білорусі серйозно насторожилися. Так, сили спеціальних операцій передислокували від кордону з Литвою ближче до України – до Брестської та Гомельської областей.

Олександр Азаров припустив, що білоруські військові будуть загороджувати та охороняти територію, споруджувати фортифікаційні споруди та обладнати блокпости.