Китай ускладнив для росії умови постачання вугілля

З наступного року російські експортери вугілля зіштовхнуться зі складнощами при постачанні до Китаю. Компанії очікують повернення ввізного мита в країну в розмірі 3-6 відсотків, при цьому покупці мають намір перекласти витрати на постачальників.

По три відсотки збиратимуть з коксівного та антрацитового вугілля, а шість відсотків – з енергетичного. Наразі для них діють нульові мита, але 21 грудня Держрада Китаю оголосила про коригування тарифних ставок для 1010 товарів. Вугілля серед цих товарів немає, а зниження, що діє, залишається в силі до 31 грудня, отже, з нового року мита повернуться на колишній рівень.

Скасування тарифів торкнеться постачальників із росії, Монголії, Канади та США. Країни АСЕАН та Австралія виявляться у вигідному положенні через угоду про вільну торгівлю з Китаєм, в рамках якої імпортні мита не застосовуються.

У січні-листопаді 2023 року країна наростила імпорт із росії на 63 відсотки, до 430 мільйонів тонн. Проте вже майже рік імпортери збільшують постачання з Австралії, зупинені кілька років тому на тлі торгової війни двох країн.

Джерело