Китай оснастив підводний човен ракетою, здатною вразити цілі на території США

Новий стратегічний атомний підводний човен проекту 094A «Цзінь» в Китаї обландана новітніми твердопаливними міжконтинентальними ракетами JL-3. Їх дальність польоту перевищує 10 тисяч кілометрів, тобто вони здатні уразити ціль в будь-якій точці США, повідомляє South China Morning Post з посиланням на військові джерела.

Субмарина була продемонстрована на святкуванні 72-ї річниці утворення ВМС Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) 30 квітня.

За словами одного зі співрозмовників видання, підводний човен 094A — це модернізована версія судна 094, у якій був виправлений ключовий недолік — гучність — за рахунок поліпшення гідрокінетіческой і турбулентної систем. Це дозволяє субмарині нести потужніші ракети JL-3 з декількома ядерними боєголовками. Попередня версія могла розмістити тільки ракети JL-2, здатні долетіти тільки до північно-східних територій США. За потужністю JL-2 можна порівняти з 67 бомбами, скинутими на Хіросіму. «Тепер озброєння здатне покрити весь американський континент», — відзначило джерело.

На даний момент в розпорядженні китайського флоту є сумарно шість підводних човнів модифікацій 094 і 094А. Пізніше будуть побудовані ще два підводних ракетоносця на заміну застарілим субмарин класу 092.

В майбутньому Китай планує створити підводні човни проекту 096. Вони зможуть нести 24 ракети JL-3, це на шість більше в порівнянні з модифікацією 094.

Minval.az

EN RU UK