Індія відмовляється від російської нафти, російських танків та гелікоптерів

Не встиг Ріші Сунак зайняти резиденцію на Даунінг-стріт 10, як на його історичній батьківщині, Індії почали відбуватися досить цікаві процеси, пише у своєму ТГ-каналі блогер Назар Приходько.

Перше, і, безумовно, найгучніше, що два найбільші НПЗ Індії, Indian Oil Corporation і Bharat Petroleum Corporation Limited (BPCL) – відмовляються купувати російську нафту.

Можна сказати, що ця новина – справжня інформаційна бомба, пише аналітик, адже Індія, користуючись моментом, а точніше санкціями США та ЄС – скуповувала російську нафту мільйонами барелів за демпінговими цінами, наростивши імпорт більш ніж у 30 разів, а тут на тобі.

НПЗ пояснюють це тим, що 5.12.2022., набуває чинності нафтове ембарго ЄС і вони не хочуть потрапити під санкції, і ця аргументація виглядає досить слабкою, у світлі наступної новини:

В Індії ухвалили рішення про переозброєння армії, яке має повністю завершитись у 2025 році. Основним постачальником озброєнь для армії Індії була знову ж таки Росія.

Індія шукає альтернативного постачальника на заміну основному бойовому танку – Т-72, ​​і цим постачальником з найімовірніше стане Ізраїль, який запропонував свій сучасний танк Sabrah, на озброєнні якого знаходиться 120-мм гармата з автоматом заряджання. За рахунок цього обслуговувати танк може екіпаж, що складається з трьох осіб, хоча зазвичай для цього потрібно чотири особи. Танк важить лише 30 тонн, тоді як застарілий Т-72 – 42.

До того ж, Індія відмовилася від закупівлі 48 російських вертольотів Мі-17В5, а також шукає альтернативного постачальника.

Таким чином, одного дня з Індії надійшло дві надважливі новини, пов’язані з Національною безпекою та обороною – нафта та зброя. В обох випадках РФ викинули. І «за дивним збігом обставин» ці дві новини надійшли саме у день вступу на посаду Ріші Сунака, вважає Приходько.