ЦРУ відновлює агентурну мережу у Китаї

З того часу, як Китай дізнався про найбільшу агентурну мережу Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США всередині країни, американське шпигунське агентство має дуже погане розуміння внутрішніх дискусій у КНР і все ще намагається завербувати нових агентів.

Про це неназвані джерела повідомили The Wall Street Journal (WSJ).

Китай розкрив близько 20 агентів ЦРУ з 2010 до 2012 року, повідомляла газета The New York Times у 2017 році.

Джерела WSJ стверджують, що через втрату своїх шпигунів адміністрація президента Джо Байдена досі нічого не знає про наміри голови КНР Сі Цзіньпіна та його найближчого оточення з ключових питань безпеки, включаючи Тайвань.

При цьому газета зазначає, що ЦРУ мають намір докласти величезних зусиль для зміцнення своєї шпигунської мережі, спрямованої на Китай. Це відбувається на тлі більш масштабної зміни американської безпекової політики, спрямованої до підготовки до можливого конфлікту “великих держав” з Китаєм і Росією.

В даний час США в основному стежать за військовим розгортанням Китаю за допомогою супутників-шпигунів та пристроїв, що перехоплюють. Дії для розвідників усередині Китаю ускладнюються “оруелівськими системами спостереження”, йдеться в статті WSJ.

Джерело