Аль-Каїда обіцяє Франції нові теракти

скачанные файлы (7)Терористична організація «Аль-Каїда» погрожує вчинити у Франції нові теракти. Напад на редакцію Charlie Hebdo ісламісти назвали реакцією на образу пророка Мухамеда.

На одному з ісламістських сайтів увечері у п’ятницю, 9 січня, з’явилося повідомлення про те, що на французів очікують нові напади, якщо країна не припинить «боротьбу» з ісламом, його символами та самими мусульманами. У повідомленні містилося посилання на відеоролик з промовою одного з лідерів угруповання «Аль-Каїда на Аравійському півострові» (AQAP), шейха Хариса ан-Назарі. За його словами, «дехто з синів Франції зневажливо поставився до пророка Аллаха», тож проти них виступила група «вірних солдатів Аллаха» і навчила їх поваги, повідомляє агенція dpa.

Напад на редакцію паризького сатиричного журналу Charlie Hebdo та вбивство його співробітників «Аль-Каїда» назвала реакцією на образу пророка Мухамеда. На переконання терористів, нападники показали французам межі свободи висловлення думки. За даними dpa, внаслідок терактів у Парижі з середи загинуло 17 людей, а також троє підозрюваних у тероризмі. Напередодні під час спецопераціїбуло застрелено двох чоловіків, яких підозрюють у нападі на сатиричний журнал Charlie Hebdo, а також звільнено заручників, яких інший зловмисник утримував у магазині у Парижі.

У своєму відеопосланні «Аль-Каїда» не згадала, чи причетна вона до терактів у Парижі. Анонімний журналіст з Ємену, який добре обізнаний з діяльністю цієї організації, повідомив агентству Reuters, що й досі немає жодних очевидних ознак прямої участі «Аль-Каїди» у збройному нападі на редакцію Charlie Hebdo. Водночас він не сумнівається, що організація стала «духовним натхненником» злочину, який скоїли у столиці Франції.

По матеріалам www.dw.de