Софія

27.01.12
09.02.12
10.03.12
15.03.12
22.03.12
29.03.12

П’єса режисера-постановника, н.а. України Віталія Селезньова, познайомить глядача з історією життя Софії Потоцької, її душевними переживаннями, досягненнями, коханням і болем розчарування.

Рокова графиня Софія завжди знала собі ціну, і ще у ранньому віці зрозуміла, що володіє особливим даром зваблювання чоловіків. Вона мріяла вирватися з бідноти, одягати найкраще вбрання, танцювати на прийомах, зачаровувати кавалерів. І мрії збулися. Але ціна тому виявилася дуже болючою…

Художній керівник театру Віталій Селезньов давно зацікавився особистістю цієї легендарної жінки й дуже довго виношував задум своєї п’єси. Писав її півтора року. Перечитав чимало літератури, поїздив історичними місцями, щоб відтворити найцікавіше.

Розповідь у виставі йде від імені Невідомого через картину, колись подаровану йому Софією.

– У красуню він закохався до нестями, – ділиться історією Світлана Фицайло, керівник літературно-драматичної частини театру. – Наша вистава про те, як звичайна полохлива дівчинка стала знаменитою Софією Потоцькою, з великим гонором, бажанням бути не тільки вродливою, а й багатою. “Сходинками” до її жаданої величі стали чоловіки. Вони боготворили її, тішили неймовірними подарунками, але вона врешті кидала їх заради нових кавалерів. На жаль, поки вона йшла до мети, справжнього кохання не зустріла. А коли це сталося – молодий коханий, у якого попереду було усе життя, її просто використав… Тож ніяке багатство не здатне замінити справжнього кохання і щастя. Мабуть, у цьому й одна з ідей вистави.

Спеціально для прем’єри пошиті нові костюми, взуття, перуки, які не стилізують, а просто ідеально передають епоху, в якій відбувалися події.

Музику для вистави написав кримський шоумен Максим Шоренков. Саме цьому відомому композитору і піаністу належить авторство експериментальної композиторської техніки гри на інструменті, до якого підв’язані спеціальні нитки.

Роль головної героїні у спектаклі виконує артистка Катерина Селезньова. Роль графа – з.а. Анатолій Книшук. Ще одного коханця, коменданта Вітте, зіграє н. а. Валерій Прусс, а Григорія Потьомкіна – з. а. Анатолій Вольський. Ключовими дійовими особами будуть також сестра Софії, Лейла (Ольга Буга-Костюк) і гувернантка (з. а. Таїсія Славінська). Король – Анатолій Єлозов, Юрій Потоцький – Роман Семенов, Невідомий – Олександр Редько. У спектаклі задіяні також артистки Ізабелла Чарторийська, Наталія Шолом. А ще – двоє молодих акторів, випускників театрального відділу училища культури і мистецтв ім. Леонтовича, які прийшли у театр у цьому році. Це – Антон Михайлик і Михайло Крисов.

 

Вінницький музично-драматичний театр ім. М. Садовського
Початок: 18-30

Залишити відповідь

Share via