
Утім, варто зазначити, що завдяки кропіткій роботі податкових аудиторів із підвищення ефективності доперевірочного аналізу, скорочення кількості перевірок не вплинуло на їх результативність. Вона зросла, у порівнянні з минулим роком, у 1,5 рази та склала 4,2 тис.грн. донарахувань на одну таку перевірку проти 2,7 тис.грн. минулорічних. Загалом за результатами перевірок сума донарахувань склала 1 млн. 415 тис.грн.
Голова ДПС у Вінницькій області Ірина Зленко наголошує: „Незважаючи на те, що ризикоорієнтована система проведення податкових перевірок є додатковим стимулом для сумлінних платників податків, податкова служба, створюючи комфортний податковий сервіс для бізнесу, очікує, натомість, позитивної віддачі від платників: збільшення рівня добровільної сплати. У той же час ми будемо активно працювати з усіма ризиками несплати податків, які продукує нечесний бізнес”.
Зауважимо, що при проведенні фактичних перевірок податківці Вінниччини чітко керуються нормами Податкового кодексу, яким регламентовано порядок і підстави їх проведення. Близько 80 % таких перевірок відбувається за підстав, передбачених пп.80.2.3-80.2.4 ПКУ. Наприклад, у разі письмового звернення покупця про порушення порядку проведення розрахункових операцій, патентування чи ліцензування, а також порушенні порядку звітування власниками реєстраторів розрахункових операцій.
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у області